ÜCRETSİZ KARGO ve KAPIDA ÖDEME KOLAYLIĞI <3

Bebeklerin Tırnak Kesimi Nasıl Yapılır?

Yeni doğan bebekler bakıma muhtaçtırlar. Bu nedenle bebeklerin ihtiyaçlarını karşılamak ebeveynler için zorunludur. Bebeklik dönemi her bebek için narin bir durumdur. Anne ve babalar bebeklerinin ihtiyaçlarını karşılarken onlara karşı dikkatli olmalıdırlar. Özellikle bebeklerin tırnak kesin işlerinin yaparken mutlaka dikkatli olunmalıdır. Uzayan tırnaklar nedeniyle bebekler farkında olmadan yüzlerini çizebiliyor. Özellikle yanlış tırnak kessimi bebeklerin canını acıtır. Bu yüzden dikkatli bir şekilde tırnak kesimi yaparken mutlaka kullanılan tırnak makasının özelliklerine dikkat edilmelidir. Anneler için bebeklerin tırnak kesimi zor bir iştir. Fakat bebekler için özel olarak üretilen tırnak makasları sayesinde bebeklerin tırnak kesimi rahat bir şekilde yapılıyor. Özel tırnak makasları sayesinde hem bebeklerin bakımı yapılmış olur hemde bebekler kendi yüzüne zarar vermemiş olur.

 

Doğru Tırnak Kesimi Nasıl Olmalı?

Bebekler hassas bir yapıya sahip olduklarından onların canını acıtmamak için tırnak kesiminin doğru bir şekilde yapılması gerekir. Bebekler ne kadar hızlı büyürlerse tırnakları da o kadar hızlı bir şekilde uzar. Bu nedenle bebeklerin tırnakları sık sık kontrol edilerek kesilmelidir. Bebeklerin doğru tırnak kesimi için ebeveynlerin bilmesi gereken birkaç kural vardır. Bu kurallar arasında;

  • Hassas bebek ciltleri için mutlaka bebek tırnak makası kullanılmalıdır.
  • Rahat bi tırnak kesimi için bebeklerin uyuması beklenilmelidir. Uyku halinde bebekler hareket etmeyeceğinden bebeklerin uyurken tırnaklarının kesilmesi işinizi kolaylaştırır.
  • Su tırnakları yumuşattığı için bebeğe banyo yaptırıldıktan hemen sonra tırnak kesimi yapılmalıdır.
  • Bebeklerin el tırnakları çıkan kavise göre, ayak tırnaklar ise düz olarak derin olmayacak şekilde kesilmelidir.

Bebeklerin tırnaklarını keserken işinizi kolaylaştırmak ve bebeklerin canını acıtmamak için alınması gereken önlemleri önceden alarak tırnak kesimi yapılmalıdır. Bu süreç bebeklerin canının acımamasına ve kolay tırnak kesmenize yardımcı olur.

Share

You Might Also Like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir